«ТАССР төзелүгә 100 ел» дигән истәлекле билге тапшыру

2020 елның 30 декабре, чәршәмбе

2020 елның 29 декабрендә тантаналы шартларда дәүләт бюджет җәмгыяте «Дәүләт кадастр бәяләү үзәге» хезмәткәрләренә «ТАССР төзелүгә 100 ел» дигән истәлекле билгеләр тапшырылды. Истәлекле билге Татарстан Республикасының дәүләт, социаль-икътисадый, фәнни һәм мәдәни үсешенә зур өлеш керткән затларга тапшырыла.

«ДКБҮ» ДБУ җитәкчесенең котлау сүзендә кадастр бәясен билгеләүдә башкарылган җәмгыять функцияләренең, ирешелгән нәтиҗәләрнең гадел булуының һәм кулланучылар фикерләрен һәрьяклы исәпкә алуның мөһимлеге билгеләнде. Бүләкләнгән хезмәткәрләрнең югары һөнәри сыйфатлары, эш процессын оештыруга зур өлеш кертүләре, гадел кадастр бәясен билгеләү мәсьәләләренә җәлеп ителүләре билгеләп үтелде.

Шулай ук аерым хезмәткәрләргә «ДКБҮ» ДБУ коллективы исеменнән учреждение җитәкчесе эшкә намуслы карау, куелган бурычларны төгәл хәл итүдә төгәллек һәм һөнәри нәтиҗәлелек өчен рәхмәт хатлары тапшырды.

Истәлекле билгеләр һәм рәхмәт хатлары тапшырылганнан соң, ел дәвамында башкарылган эш нәтиҗәләре ясалды. Ел барышында «ДКБҮ» ДБУ Татарстан Республикасының сәнәгать җирләре һәм башка махсус билгеләнештәге җирләрнең бәясен сыйфатлы һәм законда күрсәтелгән вакыт эчендә билгеләү буенча куелган бурычларны үтәде. Шулай ук ​​2021 елда Татарстан Республикасы территориясендә урнашкан торак пунктлары җирләренең кадастр бәясен билгеләү буенча торган бурычларның мөһимлеге билгеләнде.

Белешмә: «Татарстан АССР төзелүгә 100 ел» дигән истәлекле билге Татарстан Автономияле Совет Социалистик Республикасы төзелүнең 100 еллыгын бәйрәм итүгә әзерлек һәм аны уздыру буенча оештыру комитеты карары белән 2019 елның 16 августында кабул ителгән.